Vyrobte si bláznivý policovýo strom

Úroveň dovedností: Střední

Vyrobte si policový strom, o kterém vaši přátelé nepřestanou mluvit. Policový strom je vhodný pro ukládání vašich pokladů.

play_arrow

Pokyny krok za krokem

Krok 1. Nakreslení všech částí policového stromu

Začněte se základnou, potom vyměřte a nařežte části kmene pomocí kotoučové pily. Při měření a vyznačení jednotlivých dílů používejte z důvodu stability stromu tesařský úhelník.

Velikost základny a kmene závisí na velikosti polic, vše můžete upřesnit během výroby, je třeba stanovit správnou velikost a aby všechny police byly po sestavení vyvážené.

Krok 2.

Natřete nebo namořte jednotlivé díly barvou podle svého gusta – potom je nechte zaschnout!

Krok 3.

Sešroubujte kmen a základnu a nezapomeňte nejdříve vyvrtat vodicí otvor.

Krok 4.

Změřte a uřízněte první polici plus zarážku na knihy. Přišroubujte ji ke kmeni stromu.

Krok 5. 

Změřte a nařežte další sekce. Každý řez bude v různém úhlu podle rozmístění polic. Každé nové prkno k řezání si nejdříve přiložte a vyznačte, kde a v jakém úhlu má být řez na přední hraně. Pro vyznačení všech řezů použijte tesařský úhelník. Prkna nařežte kotoučovou pilou, zajistíte tak přesné úhly řezu.

Krok 6.

V každém stádiu postupu kontrolujte, zda jsou všechny spoje pevně dotažené, strom je vyvážený a nehrozí jeho převrácení. Tyto kontroly jsou důležité zejména při výrobě posledních polic / větví. Na nerovných podlahách je nutné použít pod rohy základny filcové nebo pryžové podložky pro vyrovnání nerovností.

Krok 7.

Některé spoje mohou vyžadovat vyztužení v závislosti na úhlu řezu. K tomu nařežte malé dílky dřeva v odpovídajícím vnitřním úhlu, a ty připevněte do středu desky pomocí šroubů a podle potřeby si předvrtejte vodicí otvor.

Krok 8. Připraveno k vyzdobení!