Jak čistit vysavač

Pro plný sací výkon a dokonalý provoz vysavače je naprosto zásadní udržovat filtry v čistotě.

Čisté filtry a kartáče umožňují volné proudění vzduchu vysavačem, správný pohyb pohyblivých součástí a tím zůstává sací výkon silný a uklízení je efektivnější.

Pravidelnou údržbu vysavačů BLACK+DECKER – vyprazdňování nádoby na prach, čištění filtrů a kartáčů – lze díky jejich konstrukci provádět rychle a snadno. Zde jsme shromáždili všechny informace, které potřebujete pro udržení všeho zánovního vysavače v čistotě, tak, aby vysávání bylo rychlejší a váš domov bez prachu, nečistot a alergenů.

play_arrow

Vysavače BLACK+DECKER jsou vybaveny omyvatelnými a opětovně použitelnými nádobami a filtry na nečistoty, takže již nemusíte stále kupovat a vyhazovat jednorázové sáčky a vložky. Místo toho stačí vysypat nádobu na prach do odpadků a pak ji s filtry podle potřeby opláchnout. Oba úkony jsou velice jednoduché a určitě to při vysávání poznáte.

Kdy je třeba vyprázdnit nádobu na prach

Nádoba je průhledná a proto je dobře poznat, kdy je plná a kdy se má vyprázdnit. Ideálně vyprazdňujte nádobu na prach po každém úklidu, tak budete mít vysavač připraven na příští použití. Pokročilé akumulátorové vysavače jako výkonný BLACK+DECKER POWERSERIES PRO jsou vybaveny jedinečným pěchovadlem prachu, takže dokážou pojmout více nečistot a nevyžadují tak časté vyprazdňování.

Kdy je třeba vypláchnout nádobu na prach

Kdykoliv si všimnete poklesu sacího výkonu nebo nalepení vrstev prachu po stranách nebo na dně nádoby, nádobu pořádně vyčistěte. Nádobu na prach snadno vymyjete vlažnou mýdlovou vodou. Nádoba na prach musí před vložením zpět do vysavače úplně vyschnout. Dovnitř vysavače se nikdy nesmí dostat žádná kapalina, ani žádnou část vysavače neponořujte do kapalin (jinou než omyvatelnou nádobu a filtry). Pokud potřebujte vysavač na uklízení suchých i vlhkých nečistot, použijte vysavače typu vše v jednom na suché i mokré nečistoty jako BLACK+DECKER dustbuster™ Wet/Dry.

Tip na čisté ruce: vysavače jako BLACK+DECKER dustbuster® Hand Vacuum jsou vybaveny snadno vyprázdnitelnými nádobami na prach, se kterými si ruce neumažete.

Čištění filtrů vysavače – neklepat, ale umýt!

Doby vyměnitelných filtrů jsou ty tam. Filtry vysavačů BLACK+DECKER jsou omyvatelné a opětovně použitelné a mění se jednou za šest nebo devět měsíců, podle četnosti vysávání.

Údržba a čištění filtrů pro vícenásobné použití do vysavačů jsou velmi jednoduché a zajistí maximální výkon vašeho vysavače. Filtry musí být vždy čisté a správně nasazené, pak budou správně fungovat a vysávání bude efektivní.

Kdy se má mýt filtr vysavače

Kdykoliv, kdy je zaplněn nebo jakmile si všimnete poklesu sacího výkonu, je vždy čas propláchnout filtry ve vlažné mýdlové vodě. Poté  je nechte důkladně vyschnout a teprve potom vložte do vysavače.

Tip pro čištění filtru: kartáčový nástavec na vašem vysavači je skvělým nástrojem pro čištění filtrů, zejména skládaných filtrů s hlubokými štěrbinami.

Výměna filtrů vysavače – kdy a jak

V zájmu zachování špičkového výkonu měňte filtr každých šest až devět měsíců. Na mobilní telefonu si stačí nastavit upozornění. Ještě lepším řešením je nastavit si automatickou objednávku na internetovém obchodě jako je třeba Amazon.com, takže budete mít vždy nový filtr po ruce, když bude třeba.

Správný typ filtru na výměnu pro váš vysavač BLACK & DECKER najdete zde.

POWER SERIES PRO cordless 2 in 1 vacuum with pet accessories being used to clean wooden floor.
play_arrow

Jak čistit kartáčový válec na vysavači

Kartáčový válec je vlastně rotační kartáč, který pomáhá vysavači nabírat nečistoty, vlasy a chlupy z koberců a čalounění, který je tak snáze nasaje. Vlasy, vlákna a chlupy domácích mazlíčků se štětinách kartáče mohou zachytávat a hromadit, a proto je důležité ho udržovat v čistotě, aby se mohl volně otáčet a uklízet.

U vysavačů BLACK+DECKER můžete kartáč úplně vyndat a důkladně očistit.  Stačí stisknout uvolňovací tlačítko a kartáčová jednotka vyskočí z aretované polohy z kartáčové hlavice. Čištění bude ještě jednodušší, když sundáte nástavce.

Kartáč se běžně čistí ručně pomocí prstů a případně můžete použít běžné nůžky pro vystřižení pevně uchycených nití mezi kartáči. Po odstranění nečistot nasaďte nástavce, vložte kartáč zpět do kartáčové hlavice a můžete opět vysávat.

Máte doma mazlíčka? Zvolte správný rotační kartáč

Máte-li doma psa nebo kočku, budete mít vysávání těžší – počínaje chlupy pod nábytkem po  zvířecí srst nalepenou na čalounění. Vysavače BLACK+DECKER na zvířecí chlupy jako tento POWERSERIES™ PRO Cordless 2in1 Pet Vacuum jsou specializované na úklid zvířecích chlupů, mají kartáče z štětin, které nenamotávají srst ani nitě, takže se tyto kartáče nemusí čistit tak často.