Bezrámová polička

Plovoucí police

Tisk stránky

Plovoucí police jsou natolik jednoduché, že je zvládne udělat i nováček. Hloubka poličky lze snadno přizpůsobit potřebám. Police obsahují vnitřní rám, který je přišroubován do zdi. Rám je zcela skrytý.

 1. Floating Shelves03

  Nařežte následující desky pro plovoucí police a montážní rámy pomocí kotoučové pily: 

  - Čtyři desky z borovice dlouhé 914 mm o tloušťce 25 a šířce 254 mm pro horní a spodní poličku
  - Dvě desky z borovice dlouhé 914 mm o tloušťce 25 a šířce 76 mm na strany plovoucích polic
  - Čtyři desky z borovice dlouhé 216 mm o tloušťce 25 a šířce 76 mm na konce plovoucích polic
  - Šest desek z borovice dlouhých 178 mm o tloušťce 25 a šířce 76 mm pro montáž rámovývh vzpěr
  - Čtyři desky z borovice dlouhé 864 mm o tloušťce 25 a šířce 76 mm pro přední a zadní část montážního rámu

  Note: Pokud jsou Vaše desky 25 x 76 mm tlustší než 19mm, nařežte konce polic a rámové vzpěry kratší podle potřeby.

 2. Floating Shelves04

  Smontujte desky s bočnicemi. Čelní plocha horní desky má být v jedné rovině s přední hranou police. Předvrtejte si otvory pro vruty, abyste zabránili štípání dřeva.

 3. Floating Shelves05

  Otočte police otevřenou stranou směrem nahoru a umístit spodní díl police na horní stranu. Umístěte hranu do jedné roviny s čelní stranou rámu, předvrtejte otvory pro vruty a sešroubujte vruty.

 4. Floating Shelves06

  Vyplňte všechny otvory pro vruty dřevěnou výplní a pilinami smíchanými s lepidlem a nechte zaschnout. Použijte vibrační brusku Mouse® pro broušení všech hran a ploch. Nakonec odstraňte veškerý brusný prach čistým hadříkem.

 5. Floating Shelves07

  Jako povrchovou úpravu můžete zvolit lakování, barvení nebo moření. Pro aplikaci použijte štětec. Pokud jste zvolili moření, otřete kouskem hadříku přebytečnou barvu po směru let. Po zaschnutí aplikujte několik vrstev laku, abyste uzavřeli povrch a ochránili tak povrch proti opotřebení. Více vrstev laku učiní povrch hladším na dotek a usnadní budoucí čištění prachu.

 6. Floating Shelves08

  Každý rám se skládá ze dvou desek 867 mm 25x76mm pro přední a zadní části rámu, a tří 178mm kusů pro vzpěry na obou koncích a ve středu.

 7. Floating Shelves09 

  Vyvrtejte čtyři otvory podél zadní strany každého montážního rámu. Použijte vodováhu pro zajištění vodorovnost a označte tužkou okraj na zdi. Odměřte si potom od značek místo pro otvory ve zdi. Vyvrtejte otvory a vsuňte do otvorů hmoždinky nebo kotvy podle pokynů výrobce. Připevněte rám šrouby. Pokud budete na polici dávat tězké předměty, jako například mnoho knih, použijte pro montáž delší vruty nebo případně delší kotvy a v případě montáže do sádrokartonu proveďte montáž do stěnových sloupků.


 8. Floating Shelves10

  Zasuňte police do montážního rámu. Zajistěte je na místě dvěma šrouby 38 mm v každém rohu.

 9. Floating Shelves11

  Naaranžujte na své poličky své oblíbené knihy a dekorační předměty.

Plovoucí police